Přesně tak bych definoval mé první setkání s golfem…

Jako aktivní sportovec jsem již od ranného mládí usiloval být vždy na vrcholu výkonnosti: kdy jsem hrál hokej ve Zlíně; který jsem časem vyměnil za veslování, fotbal či cyklistiku; s úspěchy až na mety nejvyšší (mistr ČSSR atd.), člen SVS Favorit Brno s pozdější krátkou kariérou profesionálního cyklisty ve Švýcarském Zurychu, team licence „B“.

Vraťme se tedy ke golfu, jako ke sportu, který se stal v České republice fenoménem, a s největším nárustem členské základny v období let 2004/2006. Při ranní kávě s kamarády, kteří si povídáli o golfu, jsem vstoupil do diskuze o náročnosti golfu. Na ten moment jsem byl odbyt, v té době již samozřejmě náruživými a zkušenými golfisty, že tomu nerozumím, tak ať o tom nemluvím. A to byl právě ten správný podnět, jak začít hrát golf a vyměnit tak stereotyp hokeje na okresní úrovni za něco nového.

Psal se rok 2005, kdy jsem se v krásných srpnových dnech poprvé objevil vedle mého kamaráda (bývalý hokejista tehdy Hcp 18,9 dnes 7,5) na drivingu a půjčil si od něj hůl, tehdy padla mezi námi osudová sázka, která mě přikovala ke golfu natrvalo.

V září 2005 jsem se rozhodl, udělat si tehdejší „ZK“ a pustil se do toho! O nic jsem se sám ovšem nepokoušel a vyhledal hned trenéra (PRO), který by mi byl dostatečně sympatický, abych mu věřil a nehledal cesty ve stylu: „já sám“. Sezónu 2006 jsem ukončil na Hcp 9. Golf se pro mne stal osudovým sportem, ještě ten rok jsem absolvoval kurz cvičitele a začal trénovat děti v G.c. Sokolov. Zde jsem mnohdy s politováním sledoval řady začátečníků (i s velkou pílí), jak se snaží všemožnými způsoby dostat míč z rohožky, aniž by si uvědomili, že tak technicky náročný sport, jako je golf, nelze zvládnout způsobem „já sám“ a hrát ho technicky správně, což nám zabezpečí rozvoj a budoucí růst.
S pozdravem
Jiří DANĚK 

Člen PGA Česká republika

 

 

Kde jsem působil, na čem jsem se podílel:

 • 2006 – Zahájení působnosti na hřišti v Olomouci, nábor dětí a jejich trénink v pozici trenéra mládeže (cvičitel), pomoc při akademiích pořádaných resortem ve spolupráci s Petrem Kabátem členem PGAC.
 • 2007- Stěhování do Sokolova (rodinné důvody) nástup do resortu jako klubový trenér včetně tréninků mládeže.(cvičitel) Položení základů TCM v Sokolově první kontakt s p. Skopovým a aktivní účastí při založení systému tréninků a jejich vedení.
 • 2008 – Vstup do PGA C, spolupráce s golfovým hřištěm Jezera v Ostrožské nové Vsi, otevření a zahájení, činnost společně s lektorem PGAC O. Truplem.
 • 2009 – Pomoc při vedení TCM v Mladých Bukách a zahájení provozu 18. jamkového hřiště s otevřením luxusního Hotelu. Ukončení na základě oslovení p. Skopovým, zda bych měl zájem se podílet na založení a vedení Akademie ve Skalici.
 • 2010 – Nástup do Akademie Skopový ve Skalici, spolupráce na jejím založení, vedení tréninků mládeže, dospělých a pořádání golfových akademií. Práce v teamu na současné Slovenské reprezentantce K. Chovancové. Odchod z rodinných důvodů, poněvadž mojí ženě skončila mateřská a nastoupila zpět do zaměstnání.
 • 2011 –  Práce v resortu Sokolov ve všech možných směrech. Vedení akademií, tréninky dospělých, pořádání turnajů, funkce „marshal“ apod.
 • 2012 – Roční kontrakt na založení akademie v White Eurovalley Malacky na pozici „HEAD PRO“ rozvoj dětského golfu v Malackách z nuly na 20 členů EPGC a dětské akademie.
 • 2013 – Zahájení činnosti na driving range GC Čechie (Hotel Čechie) Praha 8,Karlín . Výuka golfu na všech úrovních. Vedení kurzů za účelem získání osvědčení pro hru „HCP 54“, seznámení s golfem dětský golf a výuka golfu pro děti.
 • 2014 – Aktivní trenérská činnost v G. C. Čechie Praha a driving range Holešovice
 • 2015 – Pokračování ve spolupráci s G. C. Čechie, vedení tréninků dospělých a dětí.
 • 2016 – Natrvalo usídlen v G. C. Čechie, výuka golfu pro všechny věkové kategorie a vedení dětské akademie.
 • 2017 – Rozvoj kurzů golfu pro všechny výkonnostní kategorie, rozšíření služeb školy golfu o pronájem golfových holí značky US Kids golf! Založení nového serveru www.golf-pro-deti-praha.cz jenž organizuje výuku golfu pro děti.
 • 2018 – Začala golfová sezóna, uvidíme jak se vče rozvine…

 

CENÍK
US Kids k pronájmu